PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104321}

Shutter - Widmo

Shutter
7,1 60 326
ocen
7,1 10 1 60326
6,3 6
ocen krytyków
Shutter Widmo
powrót do forum filmu Shutter - Widmo

Ogólnie rzecz biorąc "Shutter - Widmo" uważam za najlepszy film pod tym względem. Oczywiście "strach w filmie" jest rzeczą względną i coś, co dla jednego jest bardzo straszne, dla innego może w ogóle takie nie być. Nie mniej jednak oczekuję czegoś, co naprawdę przeraża i zaskakuje, z nutką tajemniczości i niepokoju (jak końcówka "Shuttera", która była genialna). Przychodzi mi tutaj na myśl krótka historyjka, którą niedawno przeczytałem: Kiedy układałem go do snu, powiedział “Tatusiu, sprawdź czy pod łóżkiem nie ma potworów”. Rozbawiony zajrzałem tam i wtedy go zobaczyłem – to był mój syn, który drżąc wyszeptał do mnie jedno zdanie: “Tatusiu, ktoś leży w moim łóżku”.
Teraz trochę więcej konkretnych rzeczy: dobrze gdyby to był film odchodzący od gore i serii morderstw (nie poszukuję tutaj "Krzyku", "Haloween", "Piły"), ale raczej czegoś, co da klimat jak (wymienię tutaj kilka z filmów, które poza "Shutterem" wydały mi się dość dobre pod tym względem - być może zachęce kogoś do obejrzenia tych filmów): "Resident evil" (2002) (tylko pierwsza część), "Paranormal Activity" (2007) (tylko pierwsza część), "[Rec]" (2007) (tylko pierwsza część), "1408" (2007), "Oko" (2002) (niestety tylko głównie początek filmu), "Sinister" (2012), "Coś" (1982), "Sierociniec" (2007) (jak w przypadku filmu "Oko"). Nie wymieniłem tutaj "Klątwy", gdyż nie podobał mi się zbytnio tamten klimat, za dużo postaci, za mało emocji i zabijania osób, które mało mnie obchodziło podczas oglądania. Poza tym nie pojawiły się filmy "The Ring" i "Egzorycyzmy (...)", ale te akurat kojarzę i pewnie niebawem obejrzę, poza tym szukam czegoś na seans ze znajomymi, a oni akurat te oglądali. Jeśli ktoś przeczytał całość i ma jakieś pomysły, to proszę o odpowiedzi (wydaje mi się, że kino azjatyckie byłoby najlepsze, ale mogą to być produkcje z jakiegokolwiek kraju). Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
bartek2303

Pierwszy Silent Hill ;)

ocenił(a) film na 9
KulturalneOcenianie

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź. ;) Zapomniałem wspomnieć o tym filmie - oglądałem już, ale jakoś nie utkwił mocno z mojej pamięci; kojarzę, że był dość dobry, ale chyba do mnie do końca nie trafił.

ocenił(a) film na 8
bartek2303

Znaczy film, dobry, może nie straszny jak gra Silent Hill, jednak klimat mi się podobał ;)

bartek2303

Więc tak:
- Oldboy (2003) azja
- Pi (1998) mocny klimat
- Dom snów (2011)
- Mroźny wiatr (2007)
- Hostel (2005) to gore ale klimat jest
- Drakula (1992)
- Lśnienie (1980)
- Egzorcysta (1973)
- Czwarte piętro (1999)
- Inni (2001)
- W sieci zła (1998)
- Diabeł (2010)
- Kobieta w czerni (2012)
- Inkarnacja (2010)
- Oddział (2010)
- Lustra (2008)
- Przypadek 39 (2009)
- Nocny pociąg z mięsem (2008)
- Kronika opętania (2012)
- Dom w głębi lasu (2011)
- Antychryst (2009)
- Obcy jak ktoś nie widział ?
- Dr Hannibal "Kanibal" Lecter ?

PalarusRex

Świeżak nie obcykany jeszcze:
- Obecność (2013)

ocenił(a) film na 9
PalarusRex

Osiem z tych filmów oglądałem (i były dość dobre), część kojarzę, ale są i takie, o których słyszę pierwszy raz, co na pewno mnie do nich zachęciło. Dziękuję

ocenił(a) film na 9
bartek2303

Polecam Nienarodzony wg mnie jeden z najlepszych horrorow

ocenił(a) film na 9
sobek04459

A o którą wersję "Nienarodzonego" chodzi - 1991 czy 2009? W sumie żadnej nie oglądałem, ale o ile na początku byłem bardzo zainteresowany tym filmem, o tyle wiele osób mi odradzało i trochę się zniechęciłem, a ponadto gustomierz filmweb wskazał 50%, co nie jest zbyt wysokim wynikiem (szczególnie u mnie). Czy na pewno warto?

ocenił(a) film na 9
bartek2303

chodzi mi o rocznik 2009 jest to horror bez krwi i dla mnie byl bardzo ciekawy a gustomierz na tym filmie wskazywal mi mniej niz tobie wiec niema co zabardzo mu wierzyc przynajmniej ja na nim niepolegam

sobek04459

polecam demon: historia prawdziwa, Nieznajomi, Nieproszeni goście( raczej zaskakujący niż straszny), Kiedy dzwoni nieznajomy, Niepokój albo Szepty, ten ostatni mnie zaintrygował;p i jeszcze chyba japoński o dziewczynce utopionej w cysternie ale nie pamiętam tytułu:(

ocenił(a) film na 10
ptysiu222

Chodzi chyba o "dark water".

ocenił(a) film na 9
Poison_Girl

taak, to było Dark Water :)
musiałem chwilę poszperać w pamięci, bo jeszcze oglądałem podobny film, de facto także azjatycki i tam też była akcja z czymś podobnym do cysterny.
tylko że tam dziewczynka bawiła się z bezdomnymi kotami i z tego co pamiętam najprawdopobniej... albo i nei zdradzę, by nie spoilerować.
jak znajdę go, to podam tytuł :)

ocenił(a) film na 9
bartek2303

Obejrzałem kilka filmów ostantio i ze swojej strony polecam "Gidam" (2007) - słabszy od wymienionych, ale mimo wszystko ma parę bardzo dobrych scen. Z jednej strony zachęcam tylko do obejrzenia, ale jak ktoś już obejrzy i ogarnie dokładnie film, to prosiłbym o podzielenie się swoimi opiniami, bo o ile ogólny wyraz filmu zrozumiałem, o tyle powiązania części wątków tego dramatu są dla mnie w ogóle niezrozumiwałe.

ocenił(a) film na 10
bartek2303

Polecam "Naznaczony" - http://www.filmweb.pl/film/Naznaczony-2010-559840 Oglądałem kilka dni temu, naprawdę dobry straszak, zaraz po "Shutter - Widmo" mój ulubiony. Wyjątkowo podoba mi się podkład dźwiękowy do filmu.

ocenił(a) film na 9
bartek2303

Droga Śmierci (2003)
Naznaczony (2011)
Gothica (2003)
Delikatna (2005)
Sierociniec (2007)
Inkarnacja (2010)- do połowy naprawdę niezły.
Plaga (2007)
Udręczeni (2009)
Apartament (2006)- azjatycki
Amityville (2005)
Demon- Historia Prawdziwa
Ciśnienie (2002)
Stygmaty (1999)
Kobieta w Czerni (2012)
Rytuał (2011)

Starszych nie wymieniałem, bo każdy fan horrorów musiał już je obejrzeć obowiązkowo.

kubusss69

dark water??? to chyba kiedyś oglądałem na "Ale Kino" w dzień (godzina 16). Jeśli myślimy o tym samym filmie (chyba bohaterami byli matak z dziewczynką, japonki chyba), to se darujcie.....film dno. Oglądałem tylko dlatego, że kompa nie miałem i czas trzeba było zabić

ocenił(a) film na 10
sitrej

Większość z ww. widziałem i były naprawdę dobre. Ze swojej strony mogę dodać ONe Missed Call (tylko jap.), Reinkarnacja, Obecność i ewentualnie Szepty (chociaż poziomem znacznie odstają od reszty, ale mają niezły klimat.)

bartek2303

Jeździec bez głowy (1999)
Zejście (2005)
Sinister (2012)
Grave Encounters (2011) (najstraszniejszy z tych filmów, ale nie najlepszy)
+ kilka filmów z Azji (niestety tytułów nie pamiętam)

Trzy pierwsze filmy może nie są straszne, ale klimat mają niesamowity.
A co do Klątwy to jedyny film, po którym bałem wyjść z pokoju. (Oczywiście japońska wersja)

ocenił(a) film na 10
bartek2303

Trylogia Omen (1976-1981)
Dziecko Rosemary (1968)
Silent Hill (2006)
Pachnidło: Historia mordercy (2006)
The Lords of Salem (2012)

bartek2303

28 dni później i one missed call (azjatycki) i oczywiście klasyk egzorcysta :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones