PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104321}

Shutter - Widmo

Shutter
7,1 60 336
ocen
7,1 10 1 60336
6,3 6
ocen krytyków
Shutter Widmo
powrót do forum filmu Shutter - Widmo

Jak dla mnie obie wersje praktycznie bez różnicy. I choć amerykańską widziałem dosyć dawno to
stwierdzam, że nie była wcale gorsza.
A co do samego horroru to spodziewałem się czegoś lepszego - jumpscenki tak przewidywalne,
że podskoczyłem może na dwóch - choć i one wcale nie zaskakiwały. Zakończenie też takie
nijakie. Obejrzeć można bo to poprawnie zrobiony azjatycki horror ale nic poza tym. Jedynie
muzyka wibija się ponad przeciętność.

ocenił(a) film na 10

A ja nie rozumiem jak można nie widzieć różnicy. Może to zależy od tego w jakiej kolejności ogląda się oba filmy. Ja wersję oryginalną widziałem jako pierwszą i według mnie wersja amerykańska to dno i 2 metry mułu. Nie wiem po co w ogóle nakręcono takiego gniota.

Berto

Oto jest pytanie, między jedną a drugą produkcją zaledwie 4 lata, bardzo wiele filmów ma swój amerykański odpowiednik, i to krótko po nakręceniu oryginału, może Amerykanie w ogóle nie oglądają zagranicznych produkcji, jak chcą coś zobaczyć kręcą własną;) Oczywiście żartuję. A co do azjatyckich horrorów, to denerwuje mnie to, że nie potrafią przenieść klimatu Wschodu do USA, czyli główni bohaterowie oczywiście są Amerykanami ale akurat przebywają/przeprowadzili się/podróżują po Azji....Osobiście widziałam tylko nowszą wersję nawet nie świadoma pierwowzoru (chociaż po fabule można było się domyślać że taki istniał), trochę się przemęczyłam przez ten film ale mocna jak dla mnie końcówka wryła mi się w pamięć, obawiam się, że oryginału już nie nadrobię.

ocenił(a) film na 10
emkagoska

No i właśnie oglądanie remake'u jako pierwszego to największy błąd bo często te filmy są po prostu dużo słabsze od pierwowzoru. I pewnie już oryginału nie obejrzysz a jeśli nawet to nie zrobi on już na Tobie wrażenia.

Berto

Masz rację, tak było np. z Klątwą, uważam, że oryginał jest dużo lepszy, jednak oglądałam go jako drugiego i już nie było tego wrażenia świeżości i nastroju. Niestety czasem komercja wygrywa i sięga się po to co leci akurat w kinach i jest reklamowane.
Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 8

Przykład? W Shutter jap. jest taka fajna scena, gdzie koleś mówi do dziewczyny, przekonany, że właśnie weszła do pokoju, w którym on był, chociaż wcale się nie odwracał. Dzwoni telefon i w odzywa się ona. I wtedy to przerażenie w jego oczach, to napięcie, no bo kurczę, co to było z nim w tym pokoju :P
A teraz ta sama scena w amerykańskiej wersji. Są w pokoju, on się odwraca, a duch siedzi na krześle i mucha wychodzi mu spod powieki. Słabe, obrzydliwe, robienie ze sceny farsy, na siłę próbując uczynić ją straszną.

ocenił(a) film na 6
Riiko

amerykanskie wersje japonskich horrorow to szkoda czasu
wystarczy spojrzec na ring, klatwe, dark water lub nieodebrane polaczenie
japonksie sa straszne a na amerykanskich mozna zasnac z nudow , jest wielka roznica

ocenił(a) film na 8
martyna6667

A jednak Shutter ci się nie podobał :P

ocenił(a) film na 6
Riiko

byl troche nudnawy

użytkownik usunięty
martyna6667

A według mnie właśnie amerykański Ring, Klątwa i nieodebrane połączenie s o wiele wele lepsze niż azjatyckie, te azjatyckie mnie śmieszą a w amerykańskich jest klimat , napięcie i można się przestraszyć . Tak samo amerykańska wersja Widma jest lepsza niż tajlandzka, dla mnie bez porównania w ogóle. Jest dużo azjatyckich dobrych horrorów ale Ring, Klątwa, Widmo czy nieodebrane połączenie do nich się nie zaliczają.

ocenił(a) film na 6

no dla mnie i dla niektorych azjatyckie sa duzo lepsze.
mnie wlasnie azjatyckie bardziej strasza, amerykanskie kopie wcale.

ocenił(a) film na 10

Według Ciebie azjatycki Ring nie jest dobrym filmem, mimo to oceniłeś go 10/10!? Twierdzisz że jest dużo azjatyckich, dobrych horrorów. Może wymień jakieś, z chęcią obejrzę. W sumie nie dziwię się Tobie że wolisz remake'i, w końcu takim hitom jak Hobbit czy A Nightmare on Elm Street wystawiłeś 1/10. Zostawię to bez komentarza.

użytkownik usunięty
Berto

To jakaś pomyłka z Ringiem nie zauważyłem, e oceniłem azjatycką wersje na 10 , byłem pewien , że oceniam wersje amerykańską. A z azjatyckich lepszych horrorów, chociażby Tunel Otoshimono , Opowieść o dwóch siostrach, Duch dziecka, Klątwa Noroi, Bunshinsaba, Schody życzeń .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones