filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Sputnik
2009
http://www.sputnikfestiwal.pl/
Sputnik - Festiwal Filmów Rosyjskich
Data wręczenia nagród:
6 listopada
Sputnik - Nagroda Publiczności
I miejsce
wygrane
Dzikie pole
(2008)
Mikheil Kalatozishvili
Morfina
(2008)
Aleksiej Bałabanow
II miejsce
wygrane
Bączek
(2009)
Vasili Sigarev
Historia bezimiennej matki i córki. Dla dziewczynki bardzo ważny staje się bączek, pierwsza otrzymana od rodzicielki zabawka.
III miejsce
wygrane
Bikiniarze
(2008)
Walery Todorowski
Grupa młodych Rosjan zakłada kolorowe ciuchy, organizuje huczne zabawy i z uśmiechem na ustach stara się odnaleźć w szarym świecie komunistycznego ZSRR.
Udział w konkursie głównym
nominacje
Bajka o mroku
(2009)
Nikolay Khomeriki
Kamienna głowa
(2008)
Filipp Yankovskiy
Lubka
(2009)
Stanislav Mitin
Papierowy żołnierz
(2008)
Aleksey German Jr.
Pietia w drodze do Królestwa Niebieskiego
(2009)
Nikolay Dostal
Sala numer 6
(2009)
Karen Szachnazarow
,
Aleksandr Gornovsky
Zakładnik
(2008)
Aleksiej Uczitiel
Zwariowana pomoc
(2009)
Borys Chlebnikow
Mały Sputnik
Udział w sekcji
nominacje
Kiwaczek
(1972)
Roman Kachanov
Kubuś Puchatek
(1969)
Fyodor Khitruk
Wilk i Zając
(1969)
Alexey Kotyonochkin
,
Vladimir Tarasov
,
Vyacheslav Kotyonochkin
Sekcja "Najlepsze filmy 'Kinotawra'"
Udział w sekcji
nominacje
Aniołeczku zrób przyjemność
(1993)
Uzmaan Saparov
Bączek
(2009)
Vasili Sigarev
Brat
(1997)
Aleksiej Bałabanow
Czas tancerza
(1998)
Vadim Abdrashitov
Grając ofiarę
(2006)
Kiriłł Sieriebriennikow
Jeniec Kaukazu
(1996)
Sergey Bodrov
Kierowca dla Wiery
(2004)
Paweł Czuchraj
Księżycowy tata
(1999)
Bakhtyar Khudojnazarov
Łaciaty pies, biegnący skrajem morza
(1990)
Karen Gieworkian
Osobliwości narodowego polowania
(1995)
Aleksandr Rogozhkin
Proste sprawy
(2007)
Aleksey Popogrebskiy
Punkt kontrolny
(1998)
Aleksandr Rogozhkin
Rozkoszny wiek
(2000)
Sergey Solovev
Shultes
(2008)
Bakur Bakuradze
Staruchy
(2003)
Gennadiy Sidorov
Wojna
(2002)
Aleksiej Bałabanow
Wyspa zmarłych
(1992)
Oleg Kovalov
Sekcja 'Filmy kultowe'
Udział w sekcji
nominacje
Dworzec dla dwojga
(1982)
Eldar Riazanow
Moskwa nie wierzy łzom
(1979)
Vladimir Menshov
Świat się śmieje
(1934)
Grigoriy Aleksandrov
Sekcja 'Idź i patrz - wspominając II Wojnę Światową'
Udział w sekcji
nominacje
Ballada o żołnierzu
(1959)
Grigorij Czuchraj
Idź i patrz
(1985)
Elem Klimow
Lecą żurawie
(1957)
Michaił Kałatozow
Los człowieka
(1959)
Sergey Bondarchuk
Ojciec żołnierza
(1964)
Rezo Chkheidze
Pokój przychodzącemu na świat
(1961)
Vladimir Naumov
,
Aleksandr Alov
Tak tu cicho o zmierzchu
(1972)
Stanislav Rostotsky
Wniebowstąpienie
(1977)
Łarisa Szepitko
Wyzwolenie
(1969)
Julius Kun
,
Yuriy Ozerov
Sekcja 'Motyw polski na rosyjskim ekranie'
Udział w sekcji
nominacje
Czerwone liście
(1958)
Vladimir Korsh
Lenin w Polsce
(1965)
Sergei Yutkevich
Szczęśliwego Nowego Roku
(1975)
Eldar Riazanow
Szczors
(1939)
Yuliya Solntseva
,
Aleksandr Dowżenko
Tęcza
(1944)
Mark Donskoy
Zosia
(1967)
Mikhail Bogin
Sekcja 'Tu idzie młodość'
Udział w sekcji
nominacje
Assa
(1987)
Sergey Solovev
Bezdomni
(1931)
Nikołaj Ekk
Chodząc po Moskwie
(1963)
Georgi Daneliya
Dewizówka
(1989)
Pyotr Todorovskiy
Dzień dobry, to ja!
(1966)
Frunze Dovlatyan
Gwiaździsty bilet
(1962)
Aleksandr Zarkhi
Kosmos jak przeczucie
(2005)
Aleksiej Uczitiel
Mała Wiera
(1988)
Vasili Pichul
Mam 20 lat
(1965)
Marlen Khutsiev
Miasto Młodzieży
(1938)
Siergiej Gierasimow
Młoda gwardia
(1948)
Siergiej Gierasimow
Pierwszy nauczyciel
(1966)
Andriej Konczałowski
Poemat pedagogiczny
(1955)
Aleksei Maslyukov
,
Mechislava Mayevskaya
Przechadzka
(2003)
Aleksiej Uczitiel
Swołocz
(2006)
Aleksandr Atanesyan
Wiosna na ulicy Zarzecznej
(1956)
Feliks Mironer
,
Marlen Khutsiev
Wszystko będzie jak trzeba
(1995)
Dmitriy Astrakhan
Wyrostki
(1983)
Dinara Asanova
Wyróżnieni w roku 2009
Bączek
(
1/2
)
Morfina
(
1/1
)
Dzikie pole
(
1/1
)
Bikiniarze
(
1/1
)
Księżycowy tata
(
0/1
)
Assa
(
0/1
)
Lenin w Polsce
(
0/1
)
Świat się śmieje
(
0/1
)
Wniebowstąpienie
(
0/1
)
Idź i patrz
(
0/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.