filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
KFF
2011
https://www.krakowfilmfestival.pl/
Krakowski Festiwal Filmowy
Data wręczenia nagród:
29 maja
Festiwal odbył się w dniach 23-29 maja.
Złoty Lajkonik
Najlepszy film
wygrane
Tonia i jej dzieci
(2011)
Marcel Łoziński
Udział w konkursie polskim
nominacje
Agnieszki tu nie ma
(2011)
Paweł Jóźwiak-Rodan
Bohaterska papuga z psem
(2009)
Marcin Sławek
Bon Appetit
(2010)
Jakub Maciejko
Daleko od miasta
(2011)
Maciej Cuske
Decrescendo
(2011)
Marta Minorowicz
Downtown. Miasto Downów
(2010)
Piotr Śliwowski
,
Marta Dzido
Dr Charakter przedstawia
(2010)
Piotr Dumała
Dwa kroki za…
(2010)
Paulina Majda
Galeria
(2010)
Robert Proch
Glasgow
(2010)
Piotr Subbotko
Hakawati
(2011)
Marcin Sauter
Jutro mnie tu nie będzie
(2010)
Julia Kolberger
Księżyc to Żyd
(2011)
Michał Tkaczyński
Lekarze
(2011)
Tomasz Wolski
Ludzie normalni
(2011)
Piotr Złotorowicz
Maska
(2010)
Stephen Quay
,
Timothy Quay
Mój tata Lazaro
(2011)
Marcin Filipowicz
Ocaleni
(2010)
Wojciech Szumowski
Odyseja złomowa
(2010)
Paweł Ferdek
Paparazzi
(2011)
Piotr Bernaś
Paths of Hate
(2010)
Damian Nenow
Planeta Kirsan
(2010)
Magdalena Pięta
Pokój
(2011)
Maciej Bochniak
,
Sławomir Mateja
Pomorskie iluzje
(2010)
Jacob Dammas
,
Helge Renner
Porozmawiaj z nim
(2010)
Agata Prętka
Powroty
(2010)
Krzysztof Kadłubowski
Pustelnicy
(2010)
Kacper Czubak
Twist & Blood
(2010)
Kuba Czekaj
Srebrny Lajkonik
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Kołysanka z Phnom Penh
(2011)
Paweł Kloc
Najlepszy film animowany
wygrane
Świteź
(2010)
Kamil Polak
Uciekający przed ruskimi wojskami młodzieniec cofa się w czasie i obserwuje losy dawnego grodu.
Najlepszy film fabularny
wygrane
Bez śniegu
(2011)
Magnus von Horn
Linus ma 16 lat i zakochał się w dziewczynie swojego najlepszego przyjaciela. Nigdy sobie nie wyobrażał, że może to być aż tak bolesne.
Wyróżnienie Specjalne w konkursie filmów polskich
Zdobywca
wygrane
Drżące trąby
(2010)
Natalia Brożyńska
Pafnucy zazdrości Kalasantemu wyglądu. Postanawia uprzykrzyć życie swojemu oponentowi.
Zdobywca II
wygrane
KwieKulik
(2010)
Joanna Turowicz
,
Anna Zakrzewska
Nagroda Specjalna w konkursie ogólnopolskim
Nagroda im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne ufundowana przez Telewizję Kino Polska
wygrane
Bon Appetit
(2010)
Jakub Maciejko
Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich
wygrane
Argentyńska lekcja
(2010)
Wojciech Staroń
Małżeństwo z dwójką dzieci przenosi się do Argentyny, gdzie matka rozpoczyna nauczanie języka polskiego wśród emigrantów.
Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za najlepszy montaż
wygrane
Lekarze
(2011)
Tomasz Wolski
Dokument przygląda się pracy kardiologów, którzy codziennie ratują życie pacjentom Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.
Nagroda Prezesa TVP SA dla autora najlepszych zdjęć w filmie dokumentalnym
wygrane
Argentyńska lekcja
(2010)
Wojciech Staroń
Małżeństwo z dwójką dzieci przenosi się do Argentyny, gdzie matka rozpoczyna nauczanie języka polskiego wśród emigrantów.
Złoty Smok
Najlepszy film
wygrane
1994
(2010)
Kaveh Tehrani
Udział w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych
nominacje
Bez śniegu
(2011)
Magnus von Horn
Bitwa o Anglię
(2010)
Alex Helfrecht
Boisko
(2010)
Susanna Helke
Boję się
(2010)
Mariola Brillowska
Casus Belli
(2010)
Yorgos Zois
Chleb dla ptaków
(2010)
Aleksandra Strelyanaya
Czeska lekcja historii
(2010)
Jaroslav Kratochvíl
Gra w klasy
(2010)
Fernando Mendes
,
Erick Ricco
Hasaki Ya Suda
(2011)
Cédric Ido
Imperium zła
(2010)
Polina Grinberg
Ja
(2011)
David Fonjallaz
Juri Lennon ląduje na Alfie 46
(2010)
Anthony Vouardoux
Kamienie
(2010)
Katarína Kerekesová
Lokator
(2010)
Jason Carpenter
Niczego się nie boję!
(2010)
Willem Baptist
Niedziela 2
(2010)
Jochen Kuhn
Obca
(2010)
Christophe Hermans
Ojcze nasz
(2010)
Marius Ivaškevičius
Paparazzi
(2011)
Piotr Bernaś
Porozmawiaj z nim
(2010)
Agata Prętka
Prezent
(2010)
Mihail Dvoryankin
Prunelle i Melodie
(2011)
Mathieu Simonet
Schody do nieba
(2011)
Rajesh S. Jala
Smutny koniec
(2010)
Osman Cerfon
Świat wg Raula
(2010)
Jessica Rodríguez Sánchez
,
Zoe G. Miranda
Trzecia zasada
(2010)
Aundre Johnson
Tylko raz
(2010)
Nuno Amorim
Wykluczeni
(2010)
Jaroslav Vojtek
Zapomnę ten dzień
(2011)
Alina Rudnitskaya
Zmierzch nad menażerią
(2011)
Nicolas Philibert
Srebrny Smok
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Podróż na Wyspy Zielonego Przylądka
(2010)
José Miguel Ribeiro
Najlepszy film animowany
wygrane
1989. Gdy miałem 5 lat
(2010)
Thor Ochsner
Najlepszy film fabularny
wygrane
Dziecko
(2010)
Daniel Mulloy
Wyróżnienie Specjalne w konkursie międzynarodowym
Zdobywca
wygrane
Żona fotografa
(2011)
Philip Widmann
,
Karsten Krause
Zdobywca II
wygrane
Decrescendo
(2011)
Marta Minorowicz
Nagroda Specjalna w konkursie międzynarodowym
Nagroda EFA dla Najlepszego Filmu Europejskiego
wygrane
Paparazzi
(2011)
Piotr Bernaś
Nagroda FIPRESCI (Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych)
wygrane
1994
(2010)
Kaveh Tehrani
Nagroda Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych (FICC) - Don Kichot
wygrane
Podróż na Wyspy Zielonego Przylądka
(2010)
José Miguel Ribeiro
Nagroda Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych (FICC) - wyróżnienie
wygrane
Urodzinowy krąg
(2010)
Philip Lepherd
Nagroda Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych FICC - wyróżnienie II
wygrane
Świat wg Raula
(2010)
Jessica Rodríguez Sánchez
,
Zoe G. Miranda
Złoty Róg
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Argentyńska lekcja
(2010)
Wojciech Staroń
Małżeństwo z dwójką dzieci przenosi się do Argentyny, gdzie matka rozpoczyna nauczanie języka polskiego wśród emigrantów.
Udział w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych
nominacje
Dzień z życia
(2011)
Kevin Macdonald
Dziewczyny mojego taty
(2010)
Lily Sheffy
Egzekutor
(2010)
Netalie Braun
Hula i Natan
(2010)
Robby Elmaliah
Incognito
(2010)
James Nicholson
Królowa bez korony
(2011)
Tomer Heymann
Mind the Gap
(2011)
Maciej Górski
Mniszka
(2010)
Galina Adamovich
Moja reinkarnacja
(2011)
Jennifer Fox
Mój Avatar i ja
(2010)
Bente Milton
,
Mikkel Stolt
Niewidzialne smyczki
(2010)
Ágnes Sós
Pandore
(2010)
Virgil Vernier
Przed sądem
(2011)
Marc Isaacs
Wstydliwe przyjemności
(2010)
Julie Moggan
Wszystko o mojej babci
(2010)
Mahmoud Kaabour
Srebrny Róg
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
wygrane
Kołysanka z Phnom Penh
(2011)
Paweł Kloc
Najlepszy średniometrażowy film dokumentalny
wygrane
Rozczarowani
(2010)
Marcus Lindeen
Wyróżnienie Specjalne w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych
Zdobywca
wygrane
Baranek Boży
(2010)
Alejandra Sánchez
Zdobywca II
wygrane
Lekarze
(2011)
Tomasz Wolski
Dokument przygląda się pracy kardiologów, którzy codziennie ratują życie pacjentom Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.
Nagroda Specjalna w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych
Nagroda Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego za najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
wygrane
Argentyńska lekcja
(2010)
Wojciech Staroń
Małżeństwo z dwójką dzieci przenosi się do Argentyny, gdzie matka rozpoczyna nauczanie języka polskiego wśród emigrantów.
Nagroda Jury Studenckiego
Zdobywca w konkursie polskim
wygrane
Argentyńska lekcja
(2010)
Wojciech Staroń
Małżeństwo z dwójką dzieci przenosi się do Argentyny, gdzie matka rozpoczyna nauczanie języka polskiego wśród emigrantów.
Zdobywca w konkursie międzynarodowych filmów krótkometrażowych
wygrane
Czeska lekcja historii
(2010)
Jaroslav Kratochvíl
Zdobywca w konkursie dokumentalnym
wygrane
Lekarze
(2011)
Tomasz Wolski
Dokument przygląda się pracy kardiologów, którzy codziennie ratują życie pacjentom Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.
Nagroda Publiczności
Zdobywca
wygrane
Dzień z życia
(2011)
Kevin Macdonald
Dokument przedstawia najciekawsze momenty z życia zwykłych ludzi na całym świecie, którzy stanowią społeczność YouTube.
Smok Smoków
Zdobywca
wygrane
[Piotr Kamler]
Piotr Kamler
Wyróżnieni w roku 2011
Argentyńska lekcja
(
5/5
)
Lekarze
(
3/4
)
1994
(
2/2
)
Kołysanka z Phnom Penh
(
2/2
)
Podróż na Wyspy Zielonego Przylądka
(
2/2
)
Paparazzi
(
1/3
)
Dzień z życia
(
1/2
)
Bez śniegu
(
1/2
)
Bon Appetit
(
1/2
)
Decrescendo
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.